SALA SPORTOWA CENTRUM TRENINGOWE SPARTAN, Wrocław 53-325, ul. Hallera 81
071 361 87 35 / 601 05 88 07
andrzej.undro.wat@gmail.com

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM TAEKWONDIX 2017

LOGO TAEKWONDIX JPEG1

W dniach 04-05.02.2017r. we Wrocławiu odbyło się II Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Taekwondix zorganizowane przez Pana Andrzeja Undro twórcę i pomysłodawcę programu oraz Polski Związek Taekwon-do. W szkoleniu udział wzięło 93 uczestników z 12 krajów takich jak: Anglia, Białoruś, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Łotwa, Polska, Rosja, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry. Dodatkowym atutem była obecność wyjątkowych gości Mistrzów Thomasa Denisa z Wielkiej Brytanii, Wijnanda Tapilatu z Holandii i Zbigniewa Sempa z Polski. Zdjęcia z seminarium wykonywał Mistrz Jerzy Redut.

Taekwon-dix jest to system szkoleniowy, który wspomaga szkolenie Taekwon-Do dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Trener Andrzej Undro z Wrocławskiej Akademii Taekwon-do połączył w swoim systemie nauczania zarówno gry i zabawy ruchowe jak i gry logiczne, edukacyjne i planszowe, które można nie tylko stosować na sali gimnastycznej, ale w domu czy w szkole. Dzięki takiemu połączeniu Taekwon-Do dla dzieci nie kończy się wraz z zakończeniem zajęć, ale jest przenoszone do życia codziennego, do zabaw z rówieśnikami czy wspólnego spędzania czasu z rodzicami.

Podczas seminarium trener Undro, zademonstrował szeroką gamę gier i zabaw oraz tłumaczył ich zastosowanie. Szczególnie uczestnikom podobały się różnego rodzaju akcesoria, które stosowane były w grach i zabawach w kreatywny i niepowtarzalny sposób. Zaczynając od spinaczy do bielizny, opasek odblaskowych, laserów i poduszek kończąc na hulajnogach, wózkach towarowych, zamkach do roweru, łukach, piłkach na rzepy, wskaźnikach laserowych, ogromnych płachtach materiału, workach mieszczących po 5 osób wyrzutni do piłeczek czy ogromnym dmuchanym zamku. Prowadzący zwrócił szczególną uwagę na to by rozwijać myślenie i postrzeganie dziecka podczas zajęć. Ćwiczenia były tak skonstruowane, aby nie tylko działać na tężyznę fizyczną, ale i na rozwój intelektualny.

Podczas seminarium można było poznać zabawy z punktu widzenia uczestnika jak i obserwatora. Ze względu na dużą ilość uczestników grupa została podzielona na dwie części przyjaciół z Polski i przyjaciół z zagranicy. Gdy jedna grupa praktykowała, druga obserwowała i odwrotnie. Poza zajęciami na sali można było również wziąć udział w zajęciach prowadzonych na korcie tenisowym gdzie uczestnicy szkolenia strzelali z łuków lub biegali po terenie rzucając w siebie piłeczkami przyczepianymi do specjalnych strojów na rzep.

W międzyczasie można było skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatora. Trener Undro pod koniec szkolenia zademonstrował gamę gier planszowych i logicznych taekwondix, które tworzył przez wiele lat i które pomagają dzieciom w nauce teorii Taekwon-Do, poznawaniu układów i logicznym myśleniu.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy seminarium upamiętnili je wspólnym zdjęciem i otrzymali personalne teczki do zbierania materiałów dla dzieci, clipboardy, długopisy oraz dyplomy uczestnictwa. Seminarium Taekwon-dix wzbogaciło uczestników o szeroką gamę gier i zabaw, z której każdy mógł wybrać ćwiczenia odpowiednie dla swoich uczniów i przy okazji poczuć się jak dziecko bawiąc się z innymi instruktorami. Polecamy wszystkim udział w kolejnej edycji.
Warto poznać kreatywne podejście Pana Andrzeja Undro do prowadzenia zajęć i skorzystać z jego bazy pomysłów ucząc dzieci poprzez zabawę.